Vorige week zijn we weer gestart met een nieuw seizoen jeugdschaken. De meeste van de jeugdschakertjes waren weer even enthousiast als ieder jaar. Eerst de vakantieverhalen, dan de verhalen over het schaken. Gewonnen van opa, gewonnen van papa en het schaken uitgelegd aan mama en grote zus werd vaak genoemd. Het merendeel van de kinderen echter, moest met schaamrood op de kaken toegeven dat ze helemaal niet hadden geschaakt tijdens de vakantie.
De schaaktrainers, Corné, Joost, Feike, Tjerk-Peter en John begonnen dan ook maar met een stukje herhaling. Gelukkig wisten de kinderen nog veel van het geleerde en werd de oefenstof door de kinderen weer gretig opgenomen.
Na de eerste trainingen en het herindelen in verschillende trainingsgroepjes kon de eerste ronde van de interne jeugdcompetitie van start. Voor de nieuwe jeugdleden; Evi, Max, Orkan, Tim, Esmaralda, Milan en Lisa direct een sprong in het diepe. Ook de geoefende jeugdleden mochten direct vol aan de bak en wisten een aantal mooie partijen op het bord te zetten. Leander en Jeroen deelden de punten en Niels kwam met wat geluk toch nog aan een maximale score. Op de andere tien borden was het eveneens spannend en konden mooie scores worden behaald.
De oudere jeugd bleek wel met regelmaat de schaakstukken uit de doos te hebben getoverd. De eerste trainingen waren weer leuk en ook de wedstrijden tegen de senioren waren zeer bemoedigend. Wellicht dat we na de eerste competitiehelft, na Bart, nog een jeugdlid mogen verwelkomen in de A-groep. Bart heeft, met twee overwinningen in de A-groep, inmiddels zijn zinnen gezet op lijfsbehoud in de A-groep.
Veel succes in het nieuwe seizoen 2011-2012!

