—————————————————————–
Afgelopen zaterdag mochten de allerkleinste schaaktalenten hun Persoonlijke Jeugdkampioenschappen van de RSB spelen. De jongste deelnemer was net vier jaar geworden en de oudste was nog maar amper acht. In drie verschillende leeftijdscategorieën werd gestreden om het regiokampioenschap.
Zou Clemens in de voetsporen treden van zijn oudere broers en zus? En zou Kim eindelijk eens een beker kunnen pakken?

dscf4909-alg1-640x480.jpgdscf4913-alg2-640x480.jpg
Om 13:00u verzamelden zich ongeveer 30 schakertjes in de gezellige speellokatie van schaakvereniging Sliedrecht. Evenzoveel ouders probeerden zo dicht mogelijk bij de borden te staan. Ouders met ervaring op het voetbalveld wonnen, door hun ervaring, direct de strijd met de anderen. Met vier arbiters op 30 m2 werd al snel korte metten gemaakt met de luidruchtige aanwijzingen en goedbedoelde aanmoedigingen, twee gele kaarten en een uitsluiting zorgden voor de nodige rust rond de borden.
In een halve competitie mocht iedere speler eenmaal tegen alle andere spelertjes in zijn eigen groep. Clemens begon enigszins nerveus en liet zich in de eerste ronde inpakken. De volgende ronden ging het gelukkig een stuk beter en wist hij indruk te maken. Uiteindelijk eindigde Clemens als vierde en net buiten de prijzen. Met een mooie medaille om zijn nek wist hij me te verzekeren dat hij volgend jaar wel een beker zou meenemen! Het talent is er, nu nog even flink trainen.
Kim begon haar toernooi alsof ze aan het dammen was. Het ene na het andere stuk vloog van het bord. De stukken werden geteld, de consequenties op het bord werden helaas niet overzien. Kim herpakte zich vervolgens en wist uiteindelijk als derde meisje een mooie beker mee naar huis te nemen. Gefeliciteerd!
Een hele leuke en gezellige middag, organisatie bedankt voor de gastvrijheid!
Uitslagen en foto’s zijn te zien op de site van de RSB.

dscf4942-clemens-640x480.jpgdscf4938-kim-640x480.jpg

De website van Schaakvereniging Barendrecht wordt mede mogelijk gemaakt door: