Barendrecht/IJsselmonde 1 boekt klinkende overwinning op Maassluis 1

Helaas was Iroy geveld door Corona en kon niet meedoen met de wedstrijd. Gelukkig hebben we André als vaste reserve achter de hand.

Voor de wedstrijd werden alle smartphones én smartwatches opgeborgen. Ik moet dit even toelichten. In de eerste ronde van de beker, uit tegen de Pionier uit Hellevoetsluis, hadden wij onze smartphones opgeborgen. Na 15 zetten spelen, in mindere stelling, claimde de tegenstander van Jan de partij omdat Jan een smartwatch droeg. Dit leidde tot enige consternatie en de reglementen werden erbij gehaald. Daarin stond dat elektronische hulpmiddelen niet toegestaan zijn. De vraag is en blijft of een smartwatch een elektronisch hulpmiddel is. Niettemin, de partij werd onder protest verloren verklaard. Gelukkig, na het spelen van snelschaakpartijen, zijn we toch door naar de volgende ronde. Gerechtigheid heeft geschied! Formeel stond de tegenstander misschien in zijn recht, de vraag is echter of een vereniging zoals de Pionier op een dergelijke wijze een partij wil winnen.

Na dit akkefietje, besloten we allemaal maar onze smartwatch af te doen tijdens de wedstrijd tegen Maassluis.

Tjerk-Peter was als eerste klaar. Na een Caro Kann resteerde een eindspel met lopers ongelijke kleur. Aangezien ik de laatste tijd niet in zo’n goede doen ben, was ik toch wel blij met de remise. ½-½  

Niet veel later had ook Feike remise gespeeld. Ik vroeg om een steekwoord van zijn partij voor het verslag. Zijn antwoord was bloedeloos. En op de vraag wat voor een opening het was geweest, zei hij: een omgekeerde Dame Indisch zonder d4. Ik kan er eigenlijk geen voorstelling van maken. 1-1

Paul was als 3e klaar. Hij won met zijn dame een pion op b7 en toen daarna ook de toren op a8 eraf ging gaf zijn tegenstander gedesillusioneerd op. 1-2

Steef volgde daarna. Ik zag al mijlen van te voren aankomen dat dat remise zou worden. Een in elkaar geschoven pionnenstructuur waarin het voor beide partijen te gevaarlijk was om de stelling open te breken. 1½-2½

Ryan had de zaterdag ervoor, in de KNSB competitie, voor Charlois Europoort 3 (in het team waar ook Albert Kamman in speelt) al een 1907 speler verschalkt. Dus hij was in goede doen. In de partij tegen Gert Dijkstra speelde hij een mooie aanvalspartij en gaf hij zijn tegenstander geen schijn van kans. 1½-3½

André speelde als invaller op bord 2. Hij kende zijn sterke tegenstander goed en wist bij voorbaat dat het een zware avond zou worden en dat kwam ook uit. Hij werd langzaam weggedrukt en heeft eigenlijk weinig kansen gehad. 2½-3½

Het winnende punt werd door Bert gescoord. Lange tijd stond Bert een pion voor in een paard tegen loper eindspel. Na heel veel paardensprongen werden ook de andere pionnen van zijn tegenstander opgepeuzeld en was de winst een feit. 2 uit 2 is een mooie start voor Bert. Dat geldt eveneens voor Paul. 2½-4½

Als laatste was Jan nog bezig. Je weet hoe dat gaat: tijdnood, 14 personen rond je bord en dan koel blijven en de juiste zetten blijven doen. Dat is niet voor iedereen weggelegd (daar weet John alles van). Jan bleef in hoge tijdnood (hij had niet eens de tijd om op zijn smartwatch te kijken) briljante zetten doen en bracht onze eindscore op 2½-5½.

Al met al een mooie overwinning en we konden met een tevreden gevoel weer terug naar Barendrecht en IJsselmonde rijden.

P.S. De volgende ronde van de beker spelen we op maandag 12 december thuis tegen Hendrik Ido Ambacht. Moet te doen zijn lijkt me.

Maassluis 1Barendrecht/IJsselmonde 1Ronde 2 
Bergen, M. (Marcel)1894Liefrink, F. (Feike)2082½ – ½
Kouwenhoven, A. (Arjen)1946Coenen, A.R. (André)18241 – 0
Hidde van der, C.J.M. (Martin)1975Vermeulen, J. (Jan)19420 – 1
Kruidenier, J. (Jos)1866Bergakker, S. (Steef)1876½ – ½
Kroes, M. (Michael)1833Bruijn de, T.P. (Tjerk-Peter)1816½ – ½
Dijkstra, G.J. (Gert)1663Staal, R.T. (Ryan)18390 – 1
Brijs, D. (Dirk)1628Planken, P.J. (Paul)17800 – 1
Blok, P.H.W. (Paul)1446Drolenga, B.M. (Bert)17440 – 1
Gemiddelde Rating:1781Gemiddelde Rating:18632½-5½