In de eerste ronde tegen PASCAL bleek dat in dit seizoen het geluk een grote rol zal spelen door het geringe krachtsverschil tussen de teams.
Ook in de tweede ronde tegen Dordrecht 2 was dit weer eens het geval en flipperden de voordelen heen en weer over de borden.
En het begon allemaal zo relatief rustig……
Robbert nam de aftrap. Na een rustig begin nam hij het initiatief, dat resulteerde in pionwinst. Met vaste hand voerde hij deze tot winst (1-0).
Ron was als tweede klaar. Het verloop van zijn partij was bijna een kopie van die van Robbert. Alleen zat Ron helaas aan de verkeerde kant van het bord en was kwaliteitsverlies fataal (1-1).
Steef zette dit kopieerwerk nog even voort, maar dan weer aan de goede kant. Hij nam meteen het initiatief op beide vleugels en voerde dit bekwaam tot winst (2-1).
André zette het eerste halfje op het scorebord. Aanvankelijk had hij na de opening een klein voordeeltje. Helaas flipperde dit voordeel weg, waarna de vrede kon worden getekend
(2½-1½).
Bij de partij van Bert begon het flipperen grotere vormen aan te nemen. Vermoeidheid leidde tot concentratie- en pionverlies. Gelukkig had ik compensatie in de vorm van een actieve dame die de witte stelling beheerste. Een tweede fout volgde helaas al rap, waardoor de witte stuken konden ontsnappen. Na de derde en beslissende fout moest ik de dame offeren voor toren en loper en stond ik op tilt. Hoewel wit nog veel tijd nodig had eeuwig schaak te vermijden, was de nul onvermijdelijk (2½-2½).
Remisekoning Tjerk-Peter blees ook zijn flipperpartijtje mee. In een Franse partij won hij een kwaliteit, verloor deze weer, kwam zelfs verloren te staan, maar flipperde zich toch naar de onvermijdelijke remise (3-3).
De vormcrises van Feike breidde zich helaas verder uit. Hij kwam slecht uit de opening en werd langzaam maar zeker weggeflipperd. Het deed pijn aan de ogen (3-4).
De partij van Iroy was flipperen op zijn best en stond hiermee model voor de gehele wedstrijd. Zijn tegenstander had aanvankelijk voordeel op de damevleugel dat resulteerde in kwaliteitswinst. Hierna gaven beide partijen beurtelings materiaal weg, waardoor het voordeel heen en weer flipperde. Toen de rook was opgetrokken stond Iroy zomaar een loper voor en dus op winst. De 4-4 bleek binnen, maar tot onze ontzetting zette Iroy de loper op het enige veld dat stukverlies betekende. Hierdoor haalde wit de jackpot binnen (3-5).
Na deze dramatische gebeurtenissen staan we weer met beide benen op de grond. Ik vrees dat we dit seizoen nog wel vaker achter de flipperkast zullen staan.


